wtorek, 11 września 2012

Jedno miasto, dwa brzegi. Warszawiacy walczą o kilometry

Do startu „Biegnij Warszawo” pozostał niecały miesiąc, ale wyścig na stołecznych ulicach już trwa! Na stronie biegnijwarszawo.pl ruszyła nowa aplikacja przygotowana przez Nike, która zachęca do rywalizacji biegaczy mieszkających po obu stronach Wisły. Cała inicjatywa odbywa się w ramach październikowego biegu „Biegnij Warszawo”.

Każdy z biegaczy po wejściu na stronę wybiera jeden z brzegów stolicy po którym biega, następnie rejestruje swoją trasę, dodaję jej dowolną nazwę i oznacza na niej najciekawsze punkty. Tak przygotowana trasa jest umieszczana na interaktywnej, biegowej mapie stolicy.

Uczestnicy zabawy mogą zdecydować się np. na przebiegnięcie trasy według pomysłowego kształtu lub charakterystycznych nazw ulic. Wszystko po to, aby tradycyjnych biegaczy zamienić w prawdziwych miejskich odkrywców. Warszawa jest nierozerwalną całością, ale każda z jej stron wyróżnia się specyficznym klimatem.

Zachęcamy do odnajdywania ciekawych miejsc, miejskich historii, czy choćby zabawnych zestawień nazw ulic. Stolica kryje w sobie wiele takich ciekawostek i tylko warszawiacy znają je wszystkie - przekonuje Maciej Lasoń, PR Manager w firmie Nike Poland.

Równolegle w serwisie Facebook utworzone zostały dwa wydarzenia: Biegam dla Lewej oraz Biegam dla Prawej. Dołączając do tych wydarzeń, biegacze mogą dedykować kilometry przebiegnięte w ramach przygotowań do Biegnij Warszawo dla wskazanej przez siebie strony miasta.

Wystarczy pobrać aplikację Nike+ Running na telefon (smartfon z systemem iOS lub Android), biegać, a potem wkleić screeny z przebiegniętym dystansem na tablicę wydarzenia. Aplikacja dostępna jest na stronie http://www.biegnijwarszawo.pl/pl/ oraz na funpage’u Nike Running Poland https://apps.facebook.com/biegnij_waw/.

Tekst został pierwotnie opublikowany w Echu Miasta i w serwisie warszawa.naszemiasto.pl

Brak komentarzy: