sobota, 5 marca 2011

Rewelacyjny występ Lewandowskiego. BVB coraz bliżej mistrzostwa!

W "polskim meczu" 25. kolejki Bundesligi - Borussia Dortmund pokonała FC Koeln 1:0 po bramce Roberta Lewandowskiego. Były piłkarz Lecha Poznań zaliczył jeden ze swoich najlepszych występów w niemieckiej lidze.

Drużyna Jürgena Kloppa coraz większymi krokami zmierza po siódmy tytuł mistrza Niemiec. W poprzedni weekend w niezwykle ważnym spotkaniu jedenastka z Dortmundu pokonała na wyjeździe Bayern Monachium. Po dzisiejszym zwycięstwie nad FC Koeln na Singal Iduna Park, Borussia z 61. punktami wyraźnie prowadzi w lidze.

W 19. wygranej podopiecznych Kloppa, spory udział miał polski napastnik Robert Lewandowski, który zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu. Polak wpisał się na listę strzelców tuż przed przerwą w 44. minucie meczu. Dla byłego piłkarza poznańskiego Lecha było to szóste trafienie w niemieckiej lidze.

Lewandowski zaczął mecz w podstawowej jedenastce, podobnie jak inny polski reprezentant Łukasz Piszczek. Były napastnik Lecha Poznań od początku spotkania był bardzo aktywny. Agresywnie walczył o piłkę i miał sporo okazji podbramkowych.

Pod koniec drugiej części spotkania Lewandowski miał dwie dobre szanse do zdobycia kolejnych bramek, niestety w obu przypadkach rewelacyjnie interweniował bramkarz gości Michael Reising. To właśnie dzięki świetnej grze reprezentanta Niemiec drużyna z Koeln straciła tylko jednego gola.

W drugiej połowie na boisku pojawił się kolejny z naszych reprezentantów - Kuba Błaszczykowski. W FC Koeln pauzowali natomiast zarówno Peszko jak i Matuszczyk - obaj są kontuzjowani.

Drużyna z Dortmundu ma obecnie piętnaście punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli - Bayerem Leverkusen, który zmierzy się w sobotę z VFB Wolfsburg - pewnym krokiem zmierza po siódme w swojej historii zwycięstwo w Bundeslidze. Do końca sezonu pozostało 10 kolejek, ale zważywszy na formę zawodników BVB, kwestia mistrzostwa Niemiec jest już niemal przesądzona.